Nemzetközi nyitás a magyar múltra: elindult a Rubicon angol nyelvű oldala

2025. július 04. 11:33

A tartalmakat történészek írják, a Rubicontól megszokott szakmai alapossággal.

2025. július 04. 11:33
null

A Rubicon Történelmi Magazin új korszakot nyit: elindult hivatalos, angol nyelvű weboldala, amely a világ bármely pontjáról elérhető, ingyenes tartalmakat kínál a magyar történelem iránt érdeklődők számára.

Az új oldal célja, hogy közelebb hozza a magyar múltat a nemzetközi olvasóközönséghez, különös hangsúlyt fektetve a történelmi pontosságra, árnyalt megközelítésre és a politikai befolyástól mentes narratívára. 

A kezdeményezés egyedülálló a maga nemében: a Rubicon angol nyelvű oldala nem egyszerű fordítása a magyar anyagoknak, hanem gondosan válogatott, nemzetközi közönségre szabott tartalmak gyűjteménye, amelyek mélyebb kontextusba helyezik a magyar múlt eseményeit.

„Több mint három évtizede dolgozunk azon, hogy a magyar történelem meghatározó pillanatait közérthető, de szakmailag hiteles módon mutassuk be. Most ezt a tudást és tapasztalatot tesszük hozzáférhetővé a nemzetközi közönség számára is” – emelte ki a kezdeményezés kapcsán Radványi Ákos, a Rubicon ügyvezetője.

A rubicon.hu/en oldal folyamatosan frissülő, angol nyelvű cikkekkel jelentkezik, amelyek bemutatják Magyarország történelmének legfontosabb eseményeit, személyiségeit és fordulópontjait. 

Ez az újítás különösen értékes lehet kutatóknak, diákoknak, magyar gyökerekkel rendelkező olvasóknak és bárkinek, aki árnyalt képet szeretne kapni Közép-Európa történelméről. A tartalmakat történészek írják, a Rubicontól megszokott szakmai alapossággal.

Nyitókép forrása: Rubicon

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csapláros
2025. július 04. 16:14 Szerkesztve
Valamikor 1998-2002 között volt valamilyen Információs Központja a kormánynak, amely tonnányi ingyenes újságlepedőkkel árasztotta el a háztartásokat az ország nevezetességeiről, holott nemzetközi viszonylatban akkoriban Magyarországról legföljebb az amerikai hírszerző ügynökség, a CIA honlapjáról tudhattak meg valamit is az angol nyelvet ismerő érdeklődők, miközben a szomszédaink hatalmas információs portálokon kínálták és kínálják ma is az saját többek között történelmi, sokszor a nácikra is hajazó MÍTOSZAIKAT. Ma már ebben is történt változás, részünkről egy "normál" országismertető honlap, részükről, hogy akadnak már román vagy szlovák történészek is, akik felismerték ezen mítoszok tarthatatlan voltát, jóllehet pl. a szlovákoknál ez elsősorban inkább külső, a csehek és a délszlávok, horvátok, szlovének felől érkező jelzés. Ajtóstól persze nem lehet a házba rohanni, azonban a hitelességre kényesen ügyelve a Rubiconnak sok sikert lehet kívánni ezen ügyekben is a "partmosásra"...
csapláros
2025. július 04. 16:01
Végre ezt is megértük, az utolsó óra utolsó percében ! Akár már a rendszerváltás kezdete óta, miközben a szocialista világra a rájuk kényszerített tabuk megszűntek, a múltunk megismerésével kapcsolatos szabadság sok hamissággal is elárasztotta az internetet a szomszédos neonáci államrendű szlovák, román propaganda a SAJÁT és a magyarság történelméről. Ezzel leginkább magukat igyekeztek igazolni, elterelve a figyelmet a saját magyar kisebbségük asszimilálásáról, az általuk SOHA ALÁ NEM ÍRT 1947-es ENSZ Népírtás Egyezmény kritériuma szerinti, a már (sikeresen) 13,5 milliósra csökkentett magyarság napjainkban is folyó genocídiumról ! Ez az oka annak, hogy a mai napig nem született egy közös magyar-szlovák (és pláne !) egy magyar-román történelemkönyv sem, úgy ahogyan az évtizedekkel ezelőtt Nyugat-Európában francia-német viszonylatokban létezik !
Héja
2025. július 04. 14:58
Jó és hasznos kezdeményezés.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!